| Ioanarri a întrebat:

Hey TPU...Mi-ar place ca pe viitor să devin regizoare ce facultate ar trebui sa urmez și în ce județ ar trebui să merg (Locuiesc în Arad) și ce profil ar trebuii să urmez la liceu pentru aceasta facultate...

Răspuns Câştigător
| Omori a răspuns:

UNATC,Facultatea de film. Specializarea Regie de film.
La liceu nu prea conteaza asa mult ce specializare ai, dar ar fi mai lejer sa mergi la profil uman, pe filologie.Ai mai mult timp sa citesti, sa te documentezi in materie de filme/seriale, si presupun ca si profesorii va stimuleaza mai mult partea creativa a mintii(fata de cei de la real).

1 răspuns:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Buna!
Bucuresti - facultatea de Media.