| ParradiSs a întrebat:

sa zicem ca gasesc un loc de munca pe net in alta tara, cum imi pot da seama daca firma este serioasa, daca nu-i o excrocherie, au fost multe cazuri cu astfel de nenorociti care te pun la munca si dupa nu-ti mai dau bani....deci cum as putea sti daca e sigura?

2 răspunsuri:
| Skippy223 a răspuns:

Nu ma pricep cu lucrile astea, dar parerea mea este ca trebuie insistat pe semnarea unui contract, pe care l-ai citit inainte.
Astfel, daca nu te mai platesc, sau iti incalca drepturile (si contractul), ai motiv legal.
Pune cat de multe intrebari, si daca raspunsurile ti se par dubioase, sau prea bune ca sa fie adevarate, in majoritatea cazurilor este exact asa cum suna, prea bune ca sa fie adevarate.
Asteapta alte pareri mai pertinente! Noroc.

| ParradiSs explică (pentru Skippy223):

O sa mai astept, mersi de raspuns!