| Anonim58042 a întrebat:

Hey TPU! Sunt clasa a 7-a și am început deja să mă gândesc la viitor.Ma gândesc la ce profil as putea da și ținând cont că nu îmi prea place matematica deloc și nici nu o înțeleg și dacă m-aș putea ajuta să îmi aleg un profil mai ușor și mai mă gândesc și ce ar trebui sa urmez că să devin educatoare sau ce job as putea urma? Va rog ajutor, orice sfaturi sunt binevoitor! Mulțumesc anticipat! ♡

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau ar trebui sa urmezi un profil de filologie.
Pentru educatoare poti urma un liceu pedagogic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca nu iti place matematica, atunci filologie sau stiinte sociale (uman).
Totusi daca vrei sa fii educatoare ar trebui sa mergi pe pedagogic ( filiera vocationala).

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cred ca ti-ar placea la uman. Fie stiinte sociale, fie filologie. Sau pedagogic, daca vrei sa fii educatoare. (sa stii ca va trebui sa dai probe de admitere ca sa intri la pedagogic)

| aleee5262 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la pedagogic

| anonim24248 a răspuns:

Daca iti doresti sa fi educator mergi pe pedagogic daca nu alege stiinte sociale ori filo