| Bdtd04 a întrebat:

Sunt fata am 15 ani, 1.74 si 50 de kilograme. Am sanse ca model?

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

De ce te chinuiesti sa fii model? Fii serioasa; cea mai plictisitoare meserie este aceasta! Te gandesti ca obtii bani mai usor? Gandeste-te cum vei arata la batranetile tale grele? Fii serioasa! Poti alege ceva care sa te faca utila oamenilor sau cu care sa-i ajuti sa se desavarseasca. Alege frumusetea sufleteasca fiindca aceea ramane mereu, cea trupeasca se ofileste ca o floare cu timpul si apar: ridurile, petele, corpul imbatraneste se degradeaza, dar sufletul ramane mereu tanar, fara riduri ci doar cu cicatrice care iti amintesc de oamenii minunati pe care i-ai ajutat si care te-au ranit din nestiinta. Dupa ce sa te milogesti la unul si la altul cand poti fi propriul tau stapan? Ai 15 ani, poti fi "model" si la un job special! Numai bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ai sanse. Ai o greutate si o inaltime foarte buna pentru varsta ta.
Oricum o sa trebuiasca sa ai cel putin 1.80 dar presupun ca o sa mai cresti.