| Konata a întrebat:

:*Sunt in clasa a 9a si, stiu ca e cam devreme insa imi umbla prin minte dorinta de a deveni medic veterinar. Vreau sa incep sa invat lucrurile elementare. Eu am cautat si am gasit deocamdata despre bolile pisicilor, cainilor si probleme musculare la cai si pasari. Daca stiti site-uri care au mai multe informatii sau chiar cursuri online, va rog mult sa ma ajuati. Va rog seriozitate happy.Dau fundita. o seara placuta!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa devin medic veterinar, si eu am nevoie de acelasi lucru, unj site cu informatii. Uita-te pe site-ul asta daca gasesti ceva interesant :

http://www.veterinarul.ro/

Mult succes amandurora. Sper sa reusim amandoua sa ne implinim dorinta :)

| NuMaContrazice a răspuns:

Si mie imi plac animalele si am invatat foarte multe despre ele de pe animal planet, Nat. Geo, Nat Geo wilde, discovery, sunt multe documentare interesante din care poti invata multe despre obiceiurile lor si chiar si anatomia lor. Daca vrei sa inveti serios du-te la biblioteca si intreaba bibliotecara de carti de specialitate si incepe si citeste pentru ca pe calculator iti strici ochii si nici nu poti fii sigura ca gasesti ceva cu adevarat util.Bafta!

| JASMYNA88 a răspuns:

Draguto, daca vrei sa te faci medic veterinar vei invata tot ce vrei si ce nu vrei(si te vei satura de invatat) cand vei merge la facultatelaughing acum poti citi chestii generale despre ele, unde sunt explicate simplu. cel mai frumos e sa iti urmezi visul:*

| RuxMorgenstern a răspuns:

Hey buna! http://aidvet.com/ http://www.royalcanin.ro/ http://ro.wikipedia.org/wiki/Medicin%C4%83_veterinar%C4%83. Sper ca te-am ajutat si sa stii ca aceasta slujba este una frumoasa pentru ca trebuie sa faci un bine animalutzelor si sa nu te rasgandesti daca cineva te critica sau spune ca nu e o slujba frumoasa pentru ca este dorinta ta iar cei din jurul tau trebuie sa te sustina! Iti urez mult noroc si sper sa iti indeplinesti visul!

| Konata explică (pentru RuxMorgenstern):

Multumesc frumos :*

| Bizera_Raluca_1997 a răspuns:

Si mie imi plac foate mult animalele! Uitee cateva:Natural Geografic, Discoveri. Sper sa iti fie de folos. happy