| Ramo137 a întrebat:

Hey TPU.
Tocmai mi-am cautat de munca la un mall in București, eu neavând multa experiență. Sper să mă descurc.
Am întrebat în 10 locuri, la magazine de pantofi, la cinema, la vânzări produse de make up etc.

Acum mai trebuie să sun, să îi întreb de program, salariu și pauze fiindcă sunt fumătoare și mai am o problemă... Am vezică hiperactivă și trebuie să merg des la baie, din 2 in 2 ore și să trimit și cv.

Nu știu exact cum sa procedez.
Poate cineva îmi poate da niste sfaturi? Mulțumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimite tu cv-urile si cand o sa te sunt ai sa intrebi toate detaliile legate de program. Nu o sa te opreasca nimeni sa mergi la baie cand ai nevoie.

| carevaescu a răspuns:

Pentru cv iti recomand să folosești Europass. Simplifică enorm procesul.
https://europa.eu/europass/ro

Pentru pauze, vezi legea muncii. Este des întâlnit să se accepte pauze de 5-10 minute la fiecare oră de muncă, dar detaliile exacte ți le va da angajatorul si vor fi stipulate in contract.

Nu recomand să accepți posturi care nu îți acordă micile pauze orare. Nu este necesar să-ți justifici nevoia de a le avea. Dar este imprudent să accepti un job care te obligă la o prezență constantă pe durate îndelungate.

| helpforyou a răspuns:

Din ce vad ai luat la rand toate magazinele. Sfatul meu este sa trimiti in prime searie CV doar la cele care te atrag cel mai tare.