| Bbyw a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. Sunt in clasa a 11 a, tocmai m-am mutat la bio-chimie de pe filologie. Ma descurc destul de greu la chimie si nu stiu ce sa fac dupa absolvirea liceului. Nu as vrea sa dau la medicina, deoarece sunt foarte multi ani dar altceva nu stiu ce sa fac. As vrea niste sfaturi sau sugestii despre facultate si nu numai. Dau FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

Da,ai dreptate ca e greu sa treci de la filologie la chimie; e mult de recuperat DAR, cred ca merita! Poti opta pentru chimie alimentara care va lua amploare si la noi pana ce ai sa termini tu; sau poti face biochimie,sau chimie industriala. Poti lucra f bine intr-un laborator de analize medicale si se gasesc destule locuri in clinicile private dar,si in spitalele de stat; fata de filologie, e mai tentant, mai sigur, sau chiar de vrei invatamant poti opta pentru acestaINSA, nu te sfatuiesc.EU AM IESIT LA PENSIE DIN INVATAMANT...
.