| Eywa23 a întrebat:

voi ce ati alege intre o cariera de politist si una de manager? Si de ce? Sunt in clasa a IX-a la Stiinte Sociale si ma gandeam sa dau la politie, dar mai nou ma capteaza si domeniul de management... Stiu ca mai am mult timp pana atunci dar vreau sa am un plan de viitor stabilit happy Care ar fi calitatile si defectele acestor meserii?
Ofer Funda :* happy

Răspuns Câştigător
| YulyanAlex a răspuns:

Salut.ignora-l pe Rioto astfel de cuvinte spun cei care ar vrea sa incerce dar le este frica.Eu iti recomand sa inveti bine in liceu si sa dai la academia de politie. Dupa ce urmezi cei 3 ani de cursuri ai gradul de ofiter ai ai un salariu de debutant in valoare de 2200lei.si esti si respectat si nu duci grija zilei de mâine.

2 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

La politie se duc toti fraieri care au luat BACul cu 5 si nu au fost primiti in alta parte. Daca ai papagal si tupeu du-te la management.

| Delphe a răspuns:

Hei. Am o colega, iar iubitul surorii ei a dat-o cu politia. Lucreaza acum la criminalistica: calitati: -daca esti un om cu stomac bun si poti participa la toate acele scene, ar fi ceva foarte fain. defecte: -daca ai stomac slabut o s-a cam dai la boboci...sau o sa parasesti incinta crimei, ajungand la concediere happy