| gogocazacu a întrebat:

Hey TPU, vreau sa ajung departe, am ajuns la un stagiu dar scad. Ce trebuie sa fac? Cred ca nu mai am mult timp la dispositie, ce ar trebuie sa fac sa fac altceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi ACUM la culcare ca-i 2.30 noaptea si dimineata cand te trezesti din mahmureala, sa ne spui ce vrei.

| McLISTO a răspuns:

Fa-ti un set de principii pe care sa le respecti din ambitie. Ambitia la lucruri bune te poate duce foarte departe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vreau SA ajung departe. Cât de departe?
dar scad. Cum scazi?
cred CA numai am mult timp la dizpositie. Nimeni nu are mult. Ziua nu este garantată. Mulți sfârșesc ziua la morgă.
CE ar trebuie SA fac. Să faci ce, ca să ce?
SA fac altceva? Fă ce vrei.
Eram mic. Erau la modă poveștile populare ruse. Era una în care eroul, Făt Frumos al lor primește ca sarcină de la împăratul lor (Putin?). Mergi acolo, nu știu unde, adă ceva, nu știu ce.
Tu pari desprins din acea poveste.