| dianaionela12 a întrebat:

Vreau sa fac Facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene. Am niste intrebari.
1. Pe ce profil ar trebui sa dau la liceul?
2. Cu ce profesie te alegi dupa ce faci aceasta facultate?
3. Se pot gasi acele job-uri si in strainatate?(fiindca nu vreau sa raman in tara, pur si simplu nu se castiga, daca se gasesc imi puteti da niste tari?)
FUNDA!

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Poti urma orice profil.De preferat stiinte sociale. Dupa absolvirea acestei facultati poti fi:somer,functionar intr-un minister, traducator, consilier pe langa un europarlamentar, diplomat, etc.