| loveAnime100000 a întrebat:

Vreau sa imi public povestea ce sa fac ca sa devina cunoscuta, as vrea mult sa se intample asta este o poveszte foarte buna si ar fi pacat sa nu fie cunoscuta. va rog ajutati-ma dau funda promit.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut, iti scrie un autor. Prin poveste ar trebui sa inteleg ca e vorba despre un manuscris care face obiectul unui volum nu? Presupun ca doresti ca acest volum sa fie publicat. In general e bine sa dai mai multe detalii, nu pot sa iti sugerez direct vreo editura anume intrucat fiecare editura are in general un anumit public tinta. Totul depinde de continutul volumului tau si de targetul sau, in primul rand ca segment de varsta. Colaborez cu cateva edituri si as putea sa te ajut daca volumul tau e intr-adevar foarte bun asa cum sustii. Poti sa imi lasi un mesaj privat cu un id de contact si apoi sa imi trimiti manuscrisul pentru o evaluare. E foarte bine ca ai incredere in opera ta dar e intotdeauna bine sa ai parte si de o opinie profesionista.

| loveAnime100000 explică (pentru TheAce):

Multumesc pentru sfatul tau mi-a fost de mare folos, imi dai te rog frumos adresa ta de pe facebook si cand o sa am timp o sa-ti trimit povestea.

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

O poti pune pe Wattpad.
E un site de povesti.
Bafta!

| LiimeXdx a răspuns:

Buna! Uite cum poti sa o publici:

Pentru publicare ai 2 posibilitati:
1.O trimiti la edituri de gen si daca place uneia o s-o retina si o sa o publice, caz in care vei primi si ceva bani.
2.O publici, pe cheltuiala ta, la o tipografie. Succes si numai bine! happy

| biancaanamariat a răspuns:

Poți să o trimiți la redacția unei reviste. de exemplu la revista bravo.cea mai citita revista de adolescenți,și in una din ultimele tale pagini povestea ta o să fie publicată, pe scurt happy dar lumea va afla așa de ea, sau poți și la alte ziare, reviste, insă aceasta este foarte cunoscutăhappy