| RoxyOnTPU a întrebat:

Vreau sa ma fac actrita, ma pricep la asta dar nu cant bine.Este neaparat sa am voce? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| FlootoorashBibi a răspuns:

Nu este nevoie deloc eu sunt actrita si am colegi care n-au voce eu am si voce dar nu e neaparat implinesteti visele ca mine funda?

7 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu trebuie sa ai voce, sunt doua chestii diferite.
Trebuie doar sa iti joci rolul cum stii tu mai bine.
Daca vrei sa ai si voce ai putea incerca lectii de canto, stiu ca sunt foarte eficiente.
Succes!

| Ramo137 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai o voce, doar sa vb clar si tare in cele mai multe cazuri. sa stii sa te prefaci foarte bine laughing

| TheLaw a răspuns:

Buna!
Am cautat intrebarea ta pe TPU, si a mai fost pusa. Uite un raspuns castigator, si din parerea mea corect:

Noo. Astea 2 nu prea au legătură. Dar trebuie să vorbesti clar, sau cum îţi cere scenariul (că se poate ca scenariul să-ţi ceară să fii bâlbâită). Dacă o să devii actor o să fii nevoită să faci câteva lecţii de canto care te vor ajuta în carieră. Pentru un Muzicăl ai avea nevoie de voce, dar cu câteva ore de canto, repet, se rezolvă. Succes! Sper să te vad la TV.

| Λndrei a răspuns (pentru TheLaw):

Se pune in ghilimele si se da sursa! Se considera a fi plagiat!

| Kush a răspuns (pentru Λndrei):

Houston are dreptate.

| TheLaw a răspuns (pentru Λndrei):

Eu inainte sa pun intrebari caut sa vad daca au mai fost puse.

| CartofulCartofar a răspuns:

Nu trebuie sa ai voce decat daca vrei sa apari ca star in filmele Disney. Well, ma refeream la musicalurile alea... laughing oh go on.
Eu iti sugerez sa te bazezi pe actorie si daca crezi ca n-ai treaba cu muzica, s-o lasi deoparte. Nu trebuie sa fii cantaret ca sa ajungi actor. happy