| SexyBlue a întrebat:

happy. vreau si eu sa va spun ceva. am 13 ani fac 14 in iulie si am medii foarte bune zic eu adica media generala 9:70. in fine pe aici,. imi place mult biologia. chimia. si fizica nu prea. in fine nu conteaza. in ultimii 2 ani ma gandeam ca vreau sa ma fac medic... dar nu stiu daca ma vad medic. adica nu neaparat chirurg zic asa. in general. oricum nu stiu ce sa ma fac cand voi fi mare laughing. dar vreau sa-mi vad viitorul sau cam asa ceva. daca nu ma fac medic ce sa ma fac? actor? ma pricep oarecum dar. nu stiu ce sa spun. zice-ti si voi ce"as putea sa ma fac cu conditia sa se plateasca bine sa fie un servici vazut foarte bine de lume, si sa am mult timp liber pentru ca-mi place sa fiu mai libertin laughing stiti voi. Va rog sa ma sfatuiti si pe mine ce'as putea sa ma fac. stiu ca am destul timp dar vreau pareri. big grin Multumesc dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Daca zici ca vrei timp liber si ca esti mai libertin, nu medicina e alegerea ta.
Un student la medicina aabia are 4-5 ore de somn pe noapte, in zilele linistite.
Pentru un examen trebuie sa inveti sute de pagini etc.
Deci nu ai timp iber si stai 6 ani pe capul parintilor pentru carti, pentru ca sunt extrem de scumpe.
Eu ti-as recomanda farmacia, pentru ca se plateste bine si facultatea iti mai lasa putin timp sa respiri.
Asta daca vrei ceva pe domeniul medicinei.
Daca nu, tiar merge si cu actoria, se castiga foarte bine.
Doar ca trebuie sa ai cat de cat o fata frumoasa.
Orice ai alege, eu iti urez mult succes!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai ai până la terminarea liceului.
Dacă ai talent actoricesc numai comisia de examinare poate spune.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-o pas cu pas. Termina intai scoala generala, dupa liceul si apoi te poti hotari. Ai tot timpul din lume si in timp ti se vor contura dorintele.

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Ciao hai sa iti spun ceva acum esti la varsta la care inca mai poti visa asa am fost toti, dumnezeu va sti ce e mai bine pentru tine ar trebui sa te axezi pe ramura cea mai larga daca iti plac asemenea materii inseamna ca esti o persoana inteligenta. Parerea mea este sa incerci medicina, poti ajunge un medic renumit nu ar trebui sa te gandesti la bani ca banii sunt in functie de realizarile tale success in continuare

| SexyBlue explică (pentru Badea_Raresh_Gabriel_1993):

Multumesc mult. o sa mai astept cateva raspunsuri happy. si apoi vad cui dau funda dar raspunsul ma multumeste happy thanks.

| Byannkax3 a răspuns:

Poti fi cercetator! Se plateste chiar f. bine si e o slujba frumoasa