| Sappho a întrebat:

Hey! Unde trebuie sa dau ca sa ajung procuror? adica fac dreptul normal sau alta facultate? specializare?

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa urmezi dreptul.
Absolvent Facultatea de Drept: jurist, judecător, procuror, avocat, notar, executor judecătoresc, consilier juridic, lichidator, mediator, grefier, referent de specialitate asigurări, agent consular, ofițer de legătură vamală, consilier de proprietate industrială autorizat, consilier de probațiune, expert vamal, formator/formator de formator, registrator de carte funciară etc.