| Nikolassss a întrebat:

Hey, vreau sa ma fac frizer, imi puteti da si mie niste sityri sau unde pot face un curs de frizer? sa fie cei mai buni din ro nu ma ints banii! funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cursurile de frizerie ma indoiesc sa se tin online, pentru ca trebuie sa inveti si ulterior sa faci practica pe capul omului!
Cauta in orasul tau aceste cursuri!
Intreaba-ti prietenele, vecinele, colegele.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca consideri ca ai suficienta dragoste si dexteritate la aceasta meserie, atunci cauta firmele de frizerie /coafura cele mai bune din localitatea ta sau din apropiere. Ei te vor putea testa usor si te vor indruma unde sa-ti faci cursurile.
Daca te considera buna pentru aceasta meserie, este posibil sa te ia la firma lor si sa te trimita chiar pe cheltuiala firmei la scolarizare si/sau sa inveti meseria chiar la ei.