| 14Diana a întrebat:

Hey, vreau sa va povestesc ceva: Am avut un prieten de familie și acest băiat a picat bacul și toți oamenii îl descurajau total de parcă era ultimul om și nu va face nimic în viața, dar părinții lui îl susțineau oricum și acea persoană sa angaja la un supermarket, toate s-au mirat că vai că era baiat deștept etc, el a decis să nu îi mai bage în seamă și chiar e mândru de ce face și e complet mulțumit de ce face.
Voi ce părere aveți de atitudinea acestor oameni și de atitudinea lui?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Sa muncsti si sa-ti castigi traiul nu este o rusine. Bravo lui!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci: a picat bac-ul de prost, dar el era destept si mandru.
Hai, hotaraste-te, ce vrei sa spui ca te contarzici singura?
Era prost sau destept?

| AB1Corduneanu a răspuns:

Gata? S-a terminat de regizat filmul?
Să înțeleg că prietenul tău după ce a picat bacul este considerat în continuare prost nu? Oamenii îs ca lupii, abia așteaptă să te judece pentru greșelile tale.
Atitudinea lui este una foarte corectă, să nu-și pună mintea cu toți terminații. L-a picat, aia e, nu-i o tragedie.

| AB1Corduneanu a răspuns:

Dacă ai diploma de bac și nu știi ce drum vrei să urmezi în viața asta, degeaba o mai ai. Tot la cules căpșuni și sparanghel ajungi.

| 14Diana explică:

Scuze de greșelile gramaticale, din cauza tastaturi