| Maraa230 a întrebat:

Heyy! Este posibil sa te transferi în timpul anului școlar de la un liceu la altul? Am trecut clasa a 10-a la un liceu vocațional de arta, dar am încercat sa ma transfer la un liceu pe profil științe sociale.Nu am reușit și rămân tot la liceul de arta, în schimb ma întreb dacă ma pot transfera și în timpul anului?
Mulțumesc în avans pentru răspunsuri.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate dar numai in situatii exceptionale: cand parintii se muta dintr-un judet in altul si te muti cu ei.
In rest, transferurile se poat face INAINITE de inceperea scolii cu 2-3 saptamani.
Adica inca mai poti azi si maine, sa aplici pentru transfer sa dai diferentele de materii samd.

| Cipi1212 a răspuns:

E posibil.