| MicutzaCriss a întrebat:

Heyy,sall TPU! Imi poate spune cineva cat dureaza Facultatea de Biologie Marina? Plllss big grin funyy! thx :*

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In Ro. nu exista facultatea de "biologie marina"! ---"biologia marina" este una dintre specializarile biologiei. Specializarea se obtine in urma unui master in "biologie marina".

Facultatea de biologie, la nivel de licenta, are o durata de 3 ani si se finalizeaza cu un examen de licenta. Dupa obtinerea licentei, absolventul, daca doreste, poate urma un master. Masterul sau specializarea( in biologie marina, genetica, protectia plantelor, biochimie, biologie moleculara, etc.) poate avea o durata de 1-2 ani in functie de specificul specializarii.Perioada de masterat se finalizeaza cu un nou examen(de masterat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cam 4 ani+2 masterul.
Te pup!

| bogdanho a răspuns:

Depinde de facultate. Unele duraza 3 ani plus 2 ani masterul, iar altele dureaz 4 ani si 2 masterul.