| anonim_4396 a întrebat:

Hi everyone! Am inteles ca la inscrierea la admitere la facultate imi trebuie diploma de bac, dar eu nu o am inca, cu ce m-as putea duce in locul ei? De la scoala nu mi-au dat decat foaia matricola si nesimtitele alea de secretare la fel de arogante si cu o fata plina de dispret aproximativ cu fiecare elev vorbesc intr-un sictir nemaipomenit, si nu sunt in stare sa dea informatii sau sa ajute elevii sa mearga mai departe :< whatever happy Deci revenind la intrebare ce inseamna (echivalenta diplomei de bac). cu ce ar trebui sa ma duc mai exact in locul dilomei care inca nu e eliberata? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu adeverinta eliberata de nesimtitele de secretare cum ca ai luat bac-ul, si daca fac figuri acum, ca ai terminat liceul, ai putea sa le explici ca de fapt sunt platite din impozitele parintilor tai si ca in 2-3 ani or sa fie platite din impozitul platit de tine, asa ca sa faca bine sa lase scarba sa-ti dea ce-ti trebuie, altfel la camp sunt locuri de munca destule daca acolo nu le place si-s sictirite. Oricum, astea cred ca la angajare dau teste de sictir de nesimtire, ca si prin facultati sunt cam tot asa, sa stii ce te asteapta...

| th4inspiration a răspuns (pentru mixxjim):

Multumesc pentru raspuns

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o adeverință care ține loc de diplomă până la eliberarea acestea din urmă, nu mai mult de un an.
Pa, pa.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Da așa este. Îți trebuie și adeverință de la secretare.

| JoeTPU a răspuns:

Cu adeverinta. happy

| th4inspiration a răspuns (pentru JoeTPU):

Multumesc, stiam eu ca trebuia sa-mi dea ceva care echivaleaza diploma de bac, asta pana cand le v-a elibera. dar nu mi-au dat nimic, sper sa-mi dea urmatoarea data cand ma voi duce la ele, si poate nu se vor mai simti atat de solicitate doar pentru efortul de a-mi raspunde la o simpla intrebare happy

| RazvanPopa a răspuns:

Are dreptate max, cu adeverinta.