| Flori72 a întrebat:

Hi TPU! Daca termini pedagogia ce meserie poti avea? thinking

4 răspunsuri:
| andadediu06 a răspuns:

Profesor,învățător etc., meserii în învățământ.

| BalanXd_MarianXd_1997 a răspuns:

Cand am vazut intrebarea postata de dvs. am fost tentat sa va raspund "tot ceea ce va doriti" dar probabil ca nu este chiar raspunsul pe care il asteptati Smile

Lasand gluma la o parte dupa ce ati obtinut licenta cred ca urmatorul pas logic ar fi sa obtineti un atestat de libera practica, cu tot ceea ce implica aceasta: o specializare/formare intr-o specializare a psihologiei care va intereseaza, supervizare, etc.

Atestatul de libera practica va este necesar in profesarea psihologiei in orice forma: ca angajat la stat sau in mediul particular, ca liber profesionist, intr-o firma proprie, etc. Pana la obtinerea acestui atestat din punctul de vedere al Colegiului Psihologilor nu sunteti inca psiholog ci doar absolvent de psihologie.

| justbelieve a răspuns:

Invatatoare sau educatoare si daca faci si o facultate profesoara.sau alte meserii tot in invatamant:inspectoare sau psiholog...

| ElenaSA a răspuns:

Depinde de specializare: daca e Pedagogie atunci profesor, consilier scolar, daca e vorba despre Pedagogia invatamantului primar, prescolar atunci invatatoare, educatoare.