| MalinaAndreea a întrebat:

Hi TPU:*! Peste 2 ani voi fi in clasa a 9 a si m-am hotarat sa dau la filologie(limbi straine) da nu stiu ce meserie pot obtine din pregatirea mea pe parcursul liceuluiworried...Deci in afara de stewardesa ce meserii as putea avea?

2 răspunsuri:
| DianaDidi95 a răspuns:

Buna, sora mea e acolo, poti deveni profesoara de istorie, de romana, de limbi straine sau poti deveni psiholog, nu vei mai face matematica, fizica si chimie de pe cls a 10-a. Poti sa faci acest liceu, iar apoi sa continui cu o facultate in alt domeniu, ce-ti place tie
Funda?

| dongyi_7706 a răspuns:

Pai, si eu dau tot la filo.Nu m-am gandit prea mult ce o sa fac dupa ce termin liceul, dar in niciun caz nu vreau pe ceva de real...si poti face multe:traducator, pr, profesor universitar, te poti duce in alta tara cu bursa daca te duci la o facultate buna, si apoi iti gasesti acolo de lucru.Iti dai seama ca astea se fac in alta tara, nu la noiwinking