| RoxyOnTPU a întrebat:

Hi TPU!Sa trec direct la subiect: eu vreau sa fiu actrita si scriitoare.Anul viitor ma inscriu la teatru(acum fac cursuri).M-am gandit la doua nume de scena.Spuneti-mi daca sunt potrivite si care va place mai mult: Roxi BlackDiamond(recunosc,asta mi l-a spus cineva de pe TPU) sau Madame Chocolate?

10 răspunsuri:
| enigmatica a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa alegi simplu doar,, Diamond''. Oamenii cand isi cauta drum in lumea teatrului aleg nume simple si usor de retinut, astfel incat lumea sa isi aduca aminte de personajul respectiv, indiferent de piesa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cu scuzele de rigoare, consider ca ambele sunt potrivite mai degraba pentru.pseudonime in lumea cabaretului si nu a teatrului. Teatrul e o arta mult mai nobila,mai complexa,care poate marca destine,vieti...Un actor tinde spre a reprezenta cultura,arta,starea unei natiuni, pe cand cabaretul e mai degraba ceva de moment, o clipa de relaxare.Ar trebui sa alegi un pseudonim mai reprezentativ,nu neaparat legat de numele tau, sau de infatisare, ci un fel de simbol a ceea ce vrei sa reprezinti.Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parearea mea sunt cam prea "dulci"... nu as alege niciunul. Zic sa te mai gandesti! happy

| TheCritic a răspuns:

Ce zici de Madame Black? daca nu al doileahappy

| nomoretears1111 a răspuns:

Sincer, n-am prea auzit de actrite care sa isi ia nume de scena care aduc a... bordel. Probabil acum nu vezi ridicolul situatiei. Sunt sigura ca dupa ce vei mai creste vei privi cu mai mult respect aceasta profesie, de actor, care, in opinia mea, este dintre cele mai frumoase. Iti doresc sa te realizezi profesional, sa fii fericita si sanatoasa! happy

| CrazySunshine a răspuns:

Buna, pai... Roxi Black Diamond mie mi se pare cam lung dar ar fi in regula doar Roxi Diamond sau pur si simplu Roxy

| marykate11 a răspuns:

Sunt dragute: primul e pentru o persoana serioasa, si totusi jucausa, iar al doilea pentru o persoana stilata si... dulce.

| RoxyOnTPU explică:

PS. mai tarziu o sa vreau sa joc si in filme, nu doar in piese de teatru

| EcLipSa234232 a răspuns:

Madame Chocolate fara indoiala.
Succes in cariera happy cu timpul te vei razgandii si iti vei face alt renume.

| RoxyOnTPU explică (pentru EcLipSa234232):

Pai aleg unul si gata...numa vreau sa ma hotarasc odata in orice caz merci de raspuns:*