| BicolorBell;x a întrebat:

Hi!
Vreau si eu rasp la intrebarea asta. Un actor trebuie sa aiba neaparat voce?
Stie cineva vreun casting pentru un proiect in acest domeniu? va rog din tot sufletul sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Zmeura a răspuns:

Un actor joac in filme piese de teatru.Nu este neaparat voce.Doar actori care lucreaza la teatrul muzical tr sa aiba.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Activitatea unui actor este de mare complexitate. Celor mai multi li s-a cerut la intrarea in Conservator si voce.Acum intrarea este mai lejera.

soothe
| soothe a răspuns:

Este bine sa aiba! Este un atu de cele mai multe ori.

| BicolorBell;x explică:

Si stiti ceva de vreun casting?

| Spintecatorul a răspuns:

Un actor nu trebuie sa aiba voce neaparat, dar "a avea voce" este un beneficiu, un punct in plus, pentru fiecare actor big grin

| Klara a răspuns:

Daca esti solicitat sa joci in musical-uri, atunci ai nevoie si de voce.