| alexyszpysz a întrebat:

Hii TPU inca nu m-am hotarat ce meserie sa aleg dintre avocatura si psihologie big grin imi puteti da niste detalii despre amn2 meseriile?tongue funda:X

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Avocat = inteligenta, respectata si cu multi bani.
Psiholog = respectata.

DAR, ca sa poti fii avocat iti trebuie o anumita vocatie, altfel ajungi unul de cac_t.Ca sa te luminez : trebuie sa fii foarte hotarate in tot ceea ce faci, iar tu... " inca nu m-am hotarat ce meserie sa aleg "
Mai mult, din exprimarea ta mi se pare ca esti putin timida, ceea ce nu se accepta la un avocat. " imi puteti da niste detalii " in loc de " vreau niste detalii/ care sunt informatiile de care am nevoie legate de? "

Ce am scris mai sus nu a fost o critica ^^Sper ca, din exemplul meu de avocatura si psihologie pusa in practica la scara mica, ai vazut cat de cat ce inseamna fiecare thinking

3 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Psihologie... mult mai tare decat prostia aia de avocatura(adica daca vrei bani mai multi, fa-te avocat)

| Azµre a răspuns:

Avocatura este spurcata eu sunt la drept si este foarte mult de invatat + daca vrei sa te fci avocat trebuie sa mai pupi inca 5 ani in cur un alt avocat care sa te accepte sa-ti faci practica cu el + examenul de barou si asa mai departe e comedie a dracu.
Psihologia e simpatica acum nu stiu dar scoti bani cu un cabinet particular sau sa te angajezi pe la politie armata etc.
La drept faci si acolo psihologie si se cheama Psihologie Judiciara dar nu e mare lucru.

| BluePage a răspuns:

Avocat. e bine platita dar e mult de munca.