| Mαdαliηα a întrebat:

Hola! love struck Imi place sa fac masaj laughing si cateva persoane mi-au spus ca ma si pricep. Sa devin maseuza trebuie sa urmez o scoala anume? sau... adica ce trebuie sa fac, nu stiu mai nimic. Multumesc frumos! kiss

4 răspunsuri:
| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Depinde si ce tip de masaj vrei sa practici tu.Dar petru toate gasesti sa faci cate un curs pe care trebuie sa il platesti. Uite o scoala speciala pe care am gasit-o pe net. Poate te ajuta sa intelegi mai bine ce ai de facut http://scoalademasaj.ro/curs-masaj
Este o meserie frumoasa, sper sa te hotarasti sa o practici.Mult noroc.

| mixxjim a răspuns:

Se organizeaza cursuri de masaj, cu plata. exista mai multe tipuri de masaj - anticelulitic, de relaxare, medical, cu pietre fierbinti etc, si cursuri la fel. la cursuri te invata si tehnici cum sa efectuezi masajele respective, dar si cum sa te protejezi pe tine sa nu-ti strici sanatatea (spatele, oasele mainilor) facand masaje, daca dai o cautare pe net curs masaj gasesti o gramada, pe tipuri si in toate zonele tarii, poate gasesti ceva sa-ti placa, pe linga tine si sa ti-l permiti ca pret daca vrei neaparat sa faci - acum sau mai tarziu

| nicolette_6825 a răspuns:

Buna ai mai aflat ceva legat despre intrebarea ta? as vrea sa aflu si eu mai multe!

| Domiinic a răspuns:

Poti sa te indrepti catre kinetoterapie catigi bine.Bafta!