| andrei733 a întrebat:

Hristos a inviat.Am si eu o intrebare, m-am certat cu un baiat pe un site, si a zis ca face tot posibilul sa ma identifice.SE poate?, adica poate sa afle cine sunt(am folosit un email fals)

13 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Nu cred, de vreme ce ai folosit un email fals, a spus doar ca sa te sperie.

| dmrtr a răspuns:

Nu are cum sa afle cine esti tongue

| danimotenel a răspuns:

Daca ai poze pe facebook cu aceeasi email se poate dar asta doar in procent de 20%, nu cred ca hackeri stau si fac asfel de afirmati, probabil doar te sperie, si chiar daca afla cine esti unde stai... ce poate sa iti faca

| andrei733 explică (pentru danimotenel):

Nu am folosit acelasi email, am folosit unul inventat

| danimotenel a răspuns (pentru andrei733):

Atunci mai raman sanse de 10% sa afle cine esti, poate sa mai afle dupa ip, insa daca ai ip dinamic(se schimba ip) raman 0% sanse, dar chiar daca ar afla, in locul tau nu mas speria ca n-are ce sa iti faca, chiar daca e in acelasi oras cu tine, nu cred ca are pateu in el sa iti faca ceva.

| andrei733 explică (pentru danimotenel):

Si cum pot schimba ip-ul?

| danimotenel a răspuns (pentru andrei733):

Off mai... e o chesti foarte complicata ma mai si injura provideru tau de net ca de ce mi-a trecut mie prin cap sa iti spun sa schimbi ip tocmai de Pasti, iti zic eu lasa-l **** ca n-are ce sa iti faca nu sunt in Romania asa destepti incat sa iti faca ceva, pai dace iti sparge vreun cont de facebook sau ceva(in cel mai rau caz dar la tine nici nu e vorba) nu crezi ca intra politia pe fir, SRI, astia au cont si pe TPU cred... oricum n-are ce sa iti faca. punct.

| Memories a răspuns (pentru danimotenel):

In Romania sunt multi hackeri care poate sa te localizeze chiar daca stai in China, chiar sunt renumiti pentru chestii dintr-astea.

| helen45132 a răspuns:

Cu adevarat-a inviat, ah draga, sincer nici nu stiu, daca se descurca la computere poate, insa daca nu se pricepe la spargeri de site-uri nu cred, cu hackerii astia iti poti pierde multe site-uri, de cate ori m-au blocat pe odnoklassniki si am fost nevoita sa mi-l sterg, oricum sa nu mai tii legatura cu el caci totul poate fi. posibil, sarbatori fericitewinking

| BiiaJe a răspuns:

Stay chill ca nu are cum.laughing

| drinna a răspuns:

Poate sa-ti afle IP si in functie de asta te poate identifica sad
daca ai IP dinamic esti norocos deoarece ti se schimba la fiecare delogare si i va fi mai greu baiatului respectiv sa te identifice happy

| iszabela a răspuns:

Stai linistita ca daca ai folosit un email fals nu are cum sa te gaseasca...doar daca iai spus unde stai sau ai dat alte date despre tinehappy

| tudor112 a răspuns:

Se poate dar mai greu trebuie sati afle ip-ul dar stai linistita ca numa te sperie laughing