| PrecioussGirl a întrebat:

Hristos a inviat! As dori sa stiu cat mai multe despre grafica publicitara in special ce programe se invata la cursuri si daca este ceva rau faptul ca atunci cand incep cursurile o iau de la 0. Nu am lucrat niciodata in PhotoShop sau programe care sunt mai complicate ca sa zic asa (doar photoscape si programe de genul) insa ma tenteaza aceasta meserie. Astept sfaturi/pareri. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Invata Photoshop, Illustrator (pentru grafica vectoriala), daca vrei si animatie poti incerca After Effects. Oricum, pentru grafica, cele mai bune programe sunt cele de la Adobe happy

| PrecioussGirl explică (pentru Dismally):

Si sunt contra cost nu?big grin

| CataC a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Buna
(Aproape) tot ce e bun e pe bani.
Dar daca vrei sa faci ceva serios invata Photoshop (manipulare foto) si Illustrator (grafica vectoriala).
Acum tot ce inseamna logo se face vectorial, pentru a putea fi scalat usor si fara imperfectiuni.
Nu incepe cu 17 programe simultan, invata Photshop pana esti multumita, apoi treci la urmatorul.
Gasesti documentatie cata vrei, inclusiv pe situl Adobe. Pentru cursuri vidoe recomand total training, excelente.
Mesaj privat pentru detalii happy
Succes!

| Dismally a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Da, cred ca ar ajunge peste 100 milioane sa-ti cumperi un pachet Creative Suite happy Dar daca vrei sa inveti se gasesc si alte metode.