| anonim_4396 a întrebat:

I-ați recomanda unei persoane să urmeze cariera de judecător? De ce da/nu?

6 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Daca este intr'adevar pasionat de acest domeniu, da, cu siguranta. Dar daca nu are cu adevarat o inclinatie in acest sens ii va fi foarte greu sa ajunga pana acolo deoarece este mult de munca si foarte mult de invatat, iar daca nu faci asta din placere nu ai cum sa reusesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de invatat pana acolo, doar daca iti place sa faci asa ceva. nu de alta dar nu vrei sa inveti ani si ani si dupa sa te indrepti spre altceva

| kiri11 a răspuns:

Caracterul persoane poate contura profilul muncii unei persoane. Dupa cum arata situatia in Romania multi doresc sa fie dar daca nu exista cunostinte sau familie, este mai greu sa ajungi judecator.

| unprietenaproape a răspuns (pentru kiri11):

Caracterul unei persoane contureaza profilul muncii ei. mersi. am invatat ceva de la tine

| Kyılε a răspuns:

I-as recomanda mai degraba procuror (castigi la greu ), dar fara studiile necesare degeaba :c

| p5ych0 a răspuns:

I-as recomanda sa faca ce ii place.