| razboinicu2016 a întrebat:

Iara eu, baiatu cu intreari despre liceeu.Acum tot o intrebarebig grinin ce ati scris in alte ture si ce am inteles si de pe alte siteuri m-au dus la concluzia ca ar trebui sa merg la liceeul economic.Cand am impartasit parerea mea si profesorilor au spus ca la economic ma golegesc,este un liceeu prea banal pentru mine, eu sunt un diamant ne slefuit si imi stric toata viata daca merg acolo.Acum am si intredere in profesori,dar vreau sa aflu inca odata parerea voastra, mai ales celor de la econimic.Chiar e asa rau,nu ies nimic,sunt numai golani.Mie economicul mi-ar placea,dar nu vreau ca vorbele profesorilor sa-se adevereasca. Sper ca s-au inselat si ca pot merge la economic, ptc sincer sa fiu profilul real imi pare prea greu.Astept pareri.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau cu tine dar ai postat un mesaj plin ochi de greseli de exprimare, gramatica, fond si ortoepie. Poate ca ti s-ar potrivi profilul economic, categoric mai bine decat unul filologic. Intrebarea corecta ar fi insa ce iti doresti tu sa faci? Unde te vezi peste 10 ani? Ce iti doresti de la viata? Critica de la inceput doresc sa fie una constructiva, nu vreau sa te superi pe mine pentru ce ti-am spus, nu asta e intentia.

| razboinicu2016 explică (pentru TheAce):

De mult am problema asta, dar crede-ma acum e mult mai bine decat inainte, dar la invatat sunt destul de bun (ex.ieri am mai luat un 10 la fizica su an un profesor...groaznic).Acum ma gandesc ca si profesori din generala nu au fost prea duri si atunci cand merg la liceu pot da de profesori ma exigenti care sa ceara prea mult de la mine.De asta sunt sceptic privind profilul real.La uman ar fi mai usor, dar nu stiu din care ies mai bine in viata. Dupa liceeu(sau facultate daca e cazul)mi-as dori sa ma pot agaja repede si unde trebuie.

| Nezura a răspuns:

Nu ar trebui să mergi, dacă eşti deştept, ascultă sfatul profesorilor ☺