| Robert03122002 a întrebat:

Idei de business care să îți aducă un venit de 1000 euro?

7 răspunsuri:
| AcelasiDarNuMereu a răspuns:

Patinar

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul tau, fiind inca elev in clasa a XII-a nu exista business pe care l-ai putea face acum, sa scoti 1000 de euro, fiindca orice business ai incepe trebuie sa ai macar 18 ani impliniti ca sa poti face un PF sau SRL.

Este important sa pui mana serios pe carte si sa-ti iei BAC-ul ca de acela depinde viitorul tau pentru urmatorii 40 de ani.
Banuiesc ca stai cu parintii, deci nu ai nevoie de acoperis sub cap, hrana sau imbracaminte, ca imediat dupa terminarea liceului te poti angaja sau iti poti deschide o afacere proprie, daca ai bani sa investesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți aduce. Trebuie să faci ceva care să îți aducă. Te uiți pe Goagăl ce e ăla bussiness și ai acolo o tonă de idei.

| zilog a răspuns:

Simplu rapid și sigur cum se face o mică avere
DINTR-una mare
dacă ai mai multe mii de euro le bagi intr-un bisiness si gata ai rămas cu 1000 de euro.

Poti să câștigi 1000 euro dar poate ca investitia sa fie de 10 000 euro
si da câștigi 1000 de euro!
Dacă ai fi bun la afaceri ai fi spus că îți dorești o afacere care să îțî aducă profit 1000 euro
Dar ai mai fi dat si alte detalii de exemplu :
Dețin un apartament in București
sau locuiesc la cuca măcăii șapte dealuri la dreapta apoi mergi pe jos 4 Km prin pădure și aici lupchii te mănâncă

Dețin 100 euro
Vreau să câștig in x timp atâția bani!

Pentru că unele afaceri pot fi făcute in orașele mari de exemplu vide-chat daca detii un apartament imparti fiecare camera in doua pui câte 2 paturi in fiecare camera si angajezi fete si le dai si lor partea lor.

si alte afaceri se pot face la țară de exemplu poti sa aduni ghebe si sa le vinzi pe olx
poti sa aduni muguri de brad
poti sa cresit măgărițe și să vinzi lapte de măgăriță cu toate avizele sanitar veterinare la el
sau poți să deții o vie și eu pot să îți spun că dacă aduni strugurii în lădițe si umpli o mașină cu remorcă de struguri de masă și mergi cu ei in Anglia
gata te-ai imbogățit pentru că in Anglia sunt extraordinar de scumpi strugurii si extraordinar de proști la gust in comparație cu hamburgul Românesc

sau poate ca deții pepeni și eu iti recomand să ii pui in lădițe pătrate dinalea de brânza ca să iasă pepeni pătrați cuburi si sa ii vinzi la piata
si sa pui reclama mare la ei pepeni eco bio

SAU POTI SA ADUNI CĂTINĂ ȘI SĂ ÎȚI AMANETEZI CASA ȘĂ IMI DAI JUMĂTATE DIN BANI ȘI SĂ ÎȚI SPUN CUM SĂ TE ÎMBOGĂȚEȘTI DIN ULEIUL DE CĂTINĂ
extra virgin
eu iti spun procedura prin care poți să extragi uleiul de cătină LA RECE din sâmburii de cătină
si celulele să rămână cu membrana întreagă
pentru că există multe proceduri de extragere a uleiului de cătina
doar prin una singura ultra secretă se extrage uleiul de cătină iar celulele rămân cu membrana intactă!

Sau tot asa dacă detii un loc la țară la munte de preferat să ai ceva roca stâncă gen o peșteră putem pili niște aur șă il aruncăm pe acolo și mai putem cumpăra aur si de la cei care adună in realitate aur din râuri și îl putem împrăștia pe acolo să se vadă clar frimituri de aur peste tot
și oricine vine să ia aur de acolo sa plătescă o taxă ca la pescuit de 200 euro / ziua de cules aur din pesterea si de pe râul si dealul care toate se află in grădina ta
si in total nu era mai mult aur de 400 euro împrăștiat peste tot
asa că nu avea cum să strângă atât de mult aur în cât să ieși in pierdere
mai ales că tu primeai minim 3 turisti de o dată
si chiar dacă ar fi fost să il găsescă pe tot si să nu mai rămână nici o frimitură din aurul imprăștiat de tine pe acolo
tot ai fi rămas cu minim 100 euro profit
dar plus că o să li-se facă foame si ii asteptai cu cârnați de pleșcoi mici bere pastramă de oaie la iesirea din pesteră si must si tuburel si nuci verzi
si mieji de nucă si pâine caldă făcută in cuptor

si pe toate astea le dădeai la schimb pe aur sau pe bani
daca dorea un cârnat un mic si o bucata de pastrama sa iti dea 30 euro sau
1 gram din aurul găsit

dar ca să fie mult aur pe acolo puneai si aur de 12karate
puneai si bucățele de argint
puneai si bucătele de plumb puneai si aur de 18Karte
puneai si stropi de cupru amestecat cu aur ca si când ar fi stropi rămași din urma eruptiei unui vulcan
si dezvoltai pe baza la chestia asta ca veneau oamenii să caute aur acolo
dezvoltai o întreagă industrie de exemplu mai aduceai si cașcaval si brânza si miere de albine să ia acasa sa aiba cum să cumpere
si pe toate le vindeai doar in euro ca să li-se pară totul foarte foarte ieftin

in timp cât părintii erau la căutat de aur organizai cu invatatoarea de la gradinita din sat ceva pentru copii jocuri muzica dansuri intr-un parc
mergeai cu copii sa traga cu arcul si sa adune ciuperci din padurea din curtea ta imprejmuta cu gard ca sa nu aibe ce sa li-se intample copiilor
apoi aveai si o băltoaca adâncă doar de 40 centimetri imprejmuita cu bolovani mari
unde invătau copii să prindă pește să pescuiască si chiar prindeau si pe urma ii băteau la cap pe părintii lor să mai vină la tine
si le dădeai si la copii pastrama si cârnați de pleșcoi si must tulburel
si le dădeai si mieji de nucă dar nu multe ci doar asa să le faci proftă să își dea seama că sunt bune doar după ce ii oboseai de alergat
si le spuneai dacă vor mai multi cârnati si mai mult must că ai de vânzare

peste un an mai făceai si o roata de lut unde să vină copii să invete sa facă ceva la roata olarului, mai aduceai si un fazan să umble liber printre oameni
mai aduceai si 1 găină cu pui galbeni asa care sa umble libera prin padurea din curtea casei tale doar de peisaj

piscute pentru copii
apoi părintii doreau să mai stea o zi
asa ca vorbeai cu vecinii să primesti procent pentru fiecare turist pe care il duci sa fie cazat la ei. cu conditia sa nu le dea nimic de mâncare
sau sa impui preturile mâncării pe care le-o da
si pretul la afinata visinata le impuneai tot tu sa fie duble obligatoriu si cine nu te asculta nu ii mai duceai turisti
si din tot ceea ce vindeau vecinii costume populare facute in china
si alte lucruri facute la gherghef-ul de la fabrica de confectii filatura
sa iti dea procent din inacasari obligatoriu altfel nu le mai dai turisti.

Dacă vedeai că sa cam dus chestia cu turistii la mina de aur descopereai o sculptură de lemn de la anul 1000 Inainte de Hristos in pământ defață cu turistii pe care le spuneai ca tu nu ai nevoie de ea si daca iti da cineva 400 euro pe ea poate șă o ia să o vândă cu milioane de euro

apoi vorbeai cu un fierar meșțer să îi facă coifuri săbii si armuri romane
pe care le desopereai defață cu turiștii în pământ ca și când ar fi din întâmplare
dar bine înțeles le lăsai să putrezească acolo vreo 1 an să arate a autentice.

Ce să îți zic eu țîe există multe lucruri din care poți să nu scoti 1000 euro
de exemplu poți să te iei de făcut felicitări origami și să le vinzi pe internet
sau poti sa te iei de făcut felicitări origami invitații de nuntă deosebite lucrate manual și să colaborezi cu organizatorii de evenimente sa cumpere de la tine aceste invitatii de nunta origami 3d

Ar mai exista o idee să te iei de sămsăreală pe la târguri de exemplu vezi undeva o cheie franceză negociezi o cumperi
vezi in ată parte o motoretă hoinar la cineva in curte care sta acolo de 40 ani te duci ii dai pe ea 50 lei o cureti o speli o faci sa arate ca noua te duci cu ea in târg ceri pe ea 1000 euro

Te duci la un pictor bătrân care nu mai are putere sa se care pe la târguri si ii cumperi lemne vechi si il ajuti sa faca lăzi de zestre din lemne vechi si sa le picteze
apoi le dă cu lac si le patinează si le afumă si le freaca cu indigo si le coace in cuptor cu fum până când se gazează cu fumul de la cărbuni sa arate exact ca si când ar avea 400 de ani si apoi le dă cu lac de lemn peste scândurile veci
si ii îmbracă capacul de sus in bucată de piele cusută cu modele tradiționale românesți veche prelevată dintr-o ruptură de cojoc vechi
si te duci cu acea ladă la târg si ceri pe ea 1000 euro

Sunt multe lucruri din care poti sa faci 1000 euro depinde cât vrei sa investesti
de exemplu in 5 zile de târg daca îti cumperi o mașină FITOȘICA de făcut gogoși ineluș
gogosele dinalea fitosica
câștigi garantat 1000 euro rofit doar banii tăi
dar dacă tot esti la târg ai merge si un frigider cu inghetata si sucuri mai marege si o mașină de făcut cartofi spiralați cu condimente mexicane
mai merge si o masina de inghetata
si atunci gata castigi zi de zi sute de euro

sau daca iti obtii autorizatie si iti iei o rulota si sa cauti pe net
târguri si expozitii
sa vezi când si unde au loc târguri si expozitii si sa te inscrii sa ai loc garantat la acel târg si te duci acolo cu cârnați de pleșcoi si pastramă de oaie
plus mai iei o tailandeza autentica sa faca mâncare tailandeză
si să vezi tu cum vin banii gârlă

Am multe idei de făcut bani tu te-ai uitat cât costa la en-gros margarina in Bulgaria? ia vezi cât costă în românia, de duci iei câte 10 cutii din fiecare model de margarina si lipesti o carte de vizita de cutie si mai faci si un site
sa ai site-ul tau
si te duci prin oras pe la alimentările astea mai mari dar care au patronul lor
adica unde exista directorul de achizitii acolo
chiar patronul vinde câte o data in persoana
si lasi câte o cutie de margarină din fiecare model la factorul de decizie care poat sa spună că vrea sa cumpere
dar cutia avea lipita de ea cartea ta de vizita si le dădeai si un pliant o pagina a4 pe care aveai fotografiate toate cutiile de margarina
si preturile la care puteai sa le dai
si acum câștigi 30% profit
iti dai seama că dacă ai băgat 300 euro in afacerea asta dimineata seara ai 300 euro profit + banii investiti
adica ai 600 euro in total

si intr-o zi poti sa faci 3 drumuri cu o mașină până la ruse si până in Bucuresti

Sunt si afaceri mai interesante doar că le am pe bani nu pot fi asa gratis

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice afacere in care investești suficient iti poate aduce 1000 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Refurbish center, cumperi electronice, laptopuri etc le repari si le vinzi cu 100 200 lei mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi obligatiuni corporative de 150.000 euro, si ele iti dau o dobanda de 8% net, adica 1000 euro pe luna. simplu.
daca vrei sa aflii cum dintr-un salariu mediu pe economie sa strangi 150.000 euro, pot sa iti tin eu un curs, te costa 500 euro. si te invat ce si cum. bafta!