| Toncualexu a întrebat:

Imaginati-va asta:
-Eu sunt practicant la un service auto (Nu dau nume)
-Vestiarele unde ne schimbam sunt pline cu sobolanii, peretii sunt mancati practic de sobolani.
-Am discutat problema cu seful service-ului, nu a dorit sa i-a nici-o masura.
-Vreau sa fac o reclamatie. Unde ar trebui sa fac aceasta reclamatie? (Nu am nici-o idee, sincer nu am fost interesat de sistemele din Romania pana in momentul cand am fost obligat sa ma schimb intr-o camera cu sobolani,

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

SANEPID!
conditiile de munca sunt un lucru marunt pe langa punerea in pericol dpdv medical... soarecii SI EXTREMENTELE LOR poarta boli, cea mai celebra e ciuma bubonica

daca tot esti pus pe fapte mari te sfatuiesc sa dai telefoane/mail-uri cu poze, la serviciile de stiri (protv, antena 1, bbc, cnn, etc.) asa, ca autoritatile romane sa se simta sub privirea tuturor, AJUTA!

| Flash237 a răspuns:

Inspectoratul Teritorial de Munca