| Mariassw a întrebat:

Imi dati va rog un sfat, am 19 ani
Este greu sa fiu invatatoare si sa merg si la facultate in acelasi timp? As vrea sa stau la camin si de asta pentru ca am gasit post in alt oras.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă faci facultatea la fără frecvență, poți să lucrezi liniștită. Dacă ești la zi ai să pierzi vreo 6-8 ore pe zi la facultate, plus 4 ore în care lucrezi ca învățătoare, și timp pentru tine nu prea o să mai ai.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La ce mai vrei facultate daca te poti angaja ca invatatoare? Alegi 1 sau alta. Nu e indicat sa te tii dupa 2 obiective in situatia ta

| Mariassw explică (pentru mgtow):

Voiam sa stau la cămin ca să nu dau banii pe chirie?

| mgtow a răspuns (pentru Mariassw):

La camin platesti dar e mai ieftin parintii sa te ajute

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariassw):

Asta este o intrebare pentru noi, sau era o afirmatie in care ai pus semnul intrebarii, fara sens?
Asa scriu invatatorii analfabeti, care iau posturi pe spaga, nu cei care au facut carte.

"In 2 Ianuarie | Mariassw explică (pentru mgtow):
Voiam sa stau la cămin ca să nu dau banii pe chirie?"

| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu ce sfat ai dori. Trebuia sa te gandesti de la inceput la asemenea probleme, pentru ca tu ai ales sa faci asta.

| Alverto a răspuns:

Pai eu nu ți-aș recomanda, daca te duci la cei de de gimnaziu. o să fii luată peste picior (că ești aproape de vârsta lor) băieții o să își facă "povesti" de dragoste cu tine

Și da ar fi greu sa fii învățătoare și să mergi la facultate, mai bine ai termina-o și apoi...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alverto):

Cap ai, minte iti mai trebuie. Ce sa caute invatatoare la gimnaziu?

| Alverto a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

happy Aaa am înțeles profesoară

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Iarta-ma ca iti raspund la intrebare cu o alta intrebare, dar cum e posibil sa fii invatatoare fara sa termini o facultate?

| Mariassw explică (pentru MrkiddyKid1):

Am terminat liceul pe profil pedagogic asta inseamna ca pot sa ma angajez fara facultate

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrkiddyKid1):

Cu liceul pedagogic.