| TataSmekeriilor a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa devin hacker (in sensul bun desigur) de multa vreme.As vrea chiar si o cariera.Pe net nu am gasit nici un fel de lectii despre asa ceva.Imi poate da cineva site-uri,lecti online,etc. doar sa fie gratuite. Daca nu cel putin site-uri sau ceva despre programare,limbaje de programare,scripting,despre comand prompt,limbaj html, doar sa fie asa de la inceput...sa inceapa cu inceputul, asa ca atunci cand mergi pe clasa 1.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu exista cariera de "hacker" cum nu exista nici cariera de "criminal"de exemplu. ambii sunt infractori. daca esti pasionat de calculatoare fa-te programator, tehniciat it, developer software, web designer si asa mai departe. Pentru astea exista si facultati si cursuri.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti sa faci cariera ca hacker. Poti deveni programator, administrator retea samd...

Exista profile de mate info si facultati cu profil IT.