| ili97 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa devin o cantareata, dar nu am decat 11 ani.imi poate spune cineva cum pot ajunge cantareata?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fii la un liceu de muzica, sa iei lectii de canto, sa participi la niste concursuri...restul va veni de la sine. Bafta! happy

62 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am 11 ani. Vreau sa devin si eu cantareata...tr sa te inscri la canto...BaFtA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot cantareata vreau sa ajung... dar mai am putin.am 12 ani si pana acum am urmat o scoala de muzica facand pian si acum fac si flaut.am participat la niste concursuri am fost la canto iar acum am succes in orasul natal.am aparut la tv si-n ziare.tot ce trebuie sa faci e sati urmaresti visul cu exactitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 11 ani si vreau sa devin cantareata, dar nu stiu cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa devi cantareata nu trebuie neaparat sa te duci la o scoala de muzica trebuie doar sa stii sa canti, sa pui suflet in ceea ce vrei sa ajungi, sa te distrezi si in ultimul rand sa crezi in visele tale.Incerca sa fi descoperita de oameni.MULT NOROC SI SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 10 ani ma voi duce la cursuri de conto si actorie ca vreau sa devin si actrita o sa-mi inregistrez vocea cu tel-ul o trimit in calc o trimit la tvr3 si poate devin cunoscuta si devin ca miley cyrus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte greu sa devii cantareata. dar daca esti ambitioasa si ai ureche muzicala poate vei reusiiwinking! :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si imi doresc foarte mult sa devin cantareata. Aproape in fiecare zi cant, din cate am observat vocea mea incepe sa sune din ce in ce mai bine, dar problema mea este ca sunt foarte timida... daca m-ar intreba cineva daca as vrea sa particip la un concurs de cantat(si sa cant in fata multor oamenistraight face) sigur proasta de mine as da cu piciorul intr-o mare sansa si as spune nu. Daca poate cineva sa ma ajute id meu este:pretty.girl_15
As vrea mult sa imi indeplinesk visul!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! sunt eu brigita eu am doar 13 ani. su am glas bun sa cant dar nu pricep ce fel de melodii vreau sa cant daca vrei id meu e ioana_frendy si ajutati-ma si imi dati melodii si invat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 11 ani si imi doresc foarte mult sa devin cantareata. toti oamenii pe care ii cunosc spun ca as putea avea succes ca si cantareata candva. dar ce e ciudat e ca nu am trac, decat in fata mamei. nu pot sa cant in fata ei. mi-e prea rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am doar 11 ani si ma cheama Teodora. daca chiar vreti sa deveniti cantarete ...nu va rusinati ...lasati deoparte vorbele de la oamenii care zic ca nnu aveti voce frumoasa. eu am o voce sclipitoare si cant in continuuu si pritenii imi zic ca o sa ma fac cantareata si verisoara mea Anamaria grosu imi spune ca sunt extraordinara. o sa-mi rog parintii sa ma inscrie la un liceu de muzica. asa fac eu. deci nu va lasati visele deopare. continuati sa munciti si veti deveni cantarete. va iubesc pe toate. id meu este teodorik99 punetil in ista va rogg poate suntem din acelasi oras si ne putem intalni sa exersam pentru voce. :*:*:*:* papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fhhbjghfgfgfgdggddggddgdggdgddgsszzxczxcxsdsadertytyutyrtrgfgcvxcxcxcvxfghhjbbvb cvxvcfxdsdfdrgfgfcvbbbnbnbnvbcvxcxvcxdfdffcgcfccbcbcvccbcvcvbcbccbvcccbccbcvbcbvcbcbbcbbbcbccbcbbcbbvvbvvbvbvbbvcxfdszsdzdszsazszsdzzzzxzxzczxzzzzxzxzxzzxasedrfgfgfgfgcvvcdxdv bvbvfgcfc c xcf fgffcgfgghghghghgfvfcgfgfgfgfgcvfvvfvvvvvfgftygyuhygfgvfhnjkkih

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc foarte mult sa devin cantareata, dar profu de muzica a zis ca nu am ureche. prietenele mele zic ca am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa fiu cantareata...am 15 ani si imi place foarte mult sa cant muzica e viata mea! problema mea este ca mi-e rusine ca sa urc pe scena si mii de oameni sa se uite la mine :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebu sa stii a cinta la un istrument muzical...))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani urmez scoala de muzica sunt in clasa a 8a sunt la canto am voce destul de bunicica cel putin profa imi zice ca sunt extraordinara dar problema mea e cum sa ajung la televizor? imi doresc f mult sa ajung cantareata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si eu vreau sa devin cantareata! si eu am 11 ani! si in plusnu stiu daca devin cantareata dar stiu ca iti trebuie voce si sa nu ai track pe scena! si trebuie sa te duci la concerte si la concursuri! eu am un spectacol pe 16 sau pe 21 decembrie si trebuie sa cant! sunt si eu rusinoasa dar ma gandesc ca e o oportunitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa ajung cantatreata.am 13 ani si particip la cateva concursuri locale si judetene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa devin acum cantareata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc din toata inima sa fiu cantareata dar eu sunt si mai mica am 9 ani dar din toata inima iti spun succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am si eu 11 ani.aceasta intrebare o am si eu.mareu ma gindesc la aceata intrebare.iti pot sfatui sa inregistrezi ceva piiese sa le arati citorva produseri cu ajutorul adultilor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer noop

| Denny_5002 a răspuns:

Si eu am 11 ani, si sunt la fel ca tine. Eu cu inca 2 prietene am incercat sa formam o trupa, sa luam melodii care ni se par faine si usoare, pe caare le poti recita. Am inceput sa repetam zilnic, doar in ideea ca ne va da cineva cunoscut la radio...si asa vom deveni cantarete, ca Cleopatra Stratan. Amandoua spera si cred ca vom reusi, dar eu nu sunt de aceeasi parere. Este foarte greu sa ajungi cantareata, faimoasa si sa faci zilnic cumparauri in mall...ca si Andreea Balan, trupa Hi-q sau cine stie...Trebuie sa ai talent, sa ai ureche muzicala si de toate...NU trebuie sa iti fie rusine...Si multi care au portat au zis ca trebuie sa te duci la cursuri de canto...si au dreptate. Ar trebui sa te duci. Chiar voi vace aceasta propunere parintilor mei...Pentru ca vreau sa imi urmez vizul. In orice caz, iti tin pumnii sa reusesti

| deea9707 a răspuns:

Buna. am 12 ani si multi mi-au zis ca am o vove fraote frumoasa. am format o trupa cu o fata siam facut un videoclip si speram ca vom reusi. ma puteti gasi pe id andreea_gulie. uratimi noroc

| GeOrGeNuSh a răspuns:

Eu am 10 ani si 4 luni. Vreau si eu sa devin o cantareata!
dupa 1an sau 2 o sa ma duc la o scl de muzica!
happyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy
bAFTA CU cantatul!

| valeryu a răspuns:

Nue foarte usor dar daca persisti poate vei aia noroc. In primul rind roaga-ti parinti sa te inscrie la o scoala de muzica si pe urma totul depinde de tine vei reusi in viata doar daca inveti.

| RazviDeejay a răspuns:

Hey cat ati raspuns voi la aceasta intrebare, ca toti vreti sa deveniti cantareti de muzica usoara.Ei bine nu e asa de usor. Va dau niste sfaturi :
Va dau ex de RAP/POP
RAP:
1.invata sa faci versuri... daca vreti sa va ajut razvy_lyon14
2.Trebuie sa invetzi sa vorbesti repede
3.TREBUIE SA TE BAGI PE YOU TUBE CU O PIESA TA SAU UN HIT
POP:
1.Trubie sa ai voce nu chiar foarte buna pentru ca la acest gen de muzica trebuie sa mergi la canto
2.sa ai un prieten care sa fie vocea a2a
3. la fel baga-te pe you tube

Eu cu prietenul meu avem o Trupa Urban Deuces si eu cant pop el rap... peste cateva luni vom merge la un cast pentru ore de canto... Avem still in ceea ce facem partea ciudata ca eu cel cu popul fac versurile pentru toata melodiabig grin

| ioanna0097 a răspuns:

Buna, daca vrei o cariera in muzica ar trebui sa te duci la o scoala pentru muzica, un club pentru copii la cercul de muzica, sa incerci sa te integrezi la scoala si sa mergi la concursuri de muzica, dar sa sty ca iti trebuiesc si foarte multi bani ca sa apari la televizor si sa devi cunoscuta, asa ca mai bine. incepe cu mici concursuri si formeazaty foarte bine vocea si pe viitor iti urez mult succes

| sereniii a răspuns:

Si eu vreau sa devin cantareata si am 10 ani, dar am voce frumoasa daca cineva ma poate ajuta cu sfaturi id-ul meu este laura_untaru

| sereniii a răspuns:

Si eu vreau ca voi am 10 ani si am voce frumoasa cine vrea sa ma ajute id-ul meu este laura_untaru