| utilizator-tpu a întrebat:

Imi doresc sa ajung o actrita sau o cantareata celebra. Oricare din ele, important este sa ajung celebrabig grin.Visez mereu cu ochii deschisi, credeti ca este periculos sau gresit?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Este foarte bine sa visezi, sa te gandesti la viitor, dar, totusi cred ca este periculos pentru ca aceste vise te pot impiedica sa confrunti in mod realist telurile si planurile tale de viitor.In plus, ai responsabilitati pe care trebuie sa ti le asumi acum si, deseori, aceste fantezii te vor face sa-ti neglijezi obligatiile tale atat la scoala cat si in familie.Intrebarea ta ma face sa cred ca ideea de celebritate, pentru tine este lucrul cel mai important.Este adevarat ca fiecare dintre noi doreste si are nevoie de prieteni. Dar trebuie sa te gandesti la modul in care poti sa legi adevarate prietenii in momentul de fata, nu prietenii bazate pe popularitate superficiala, ci relatii adevarate, in care esti acceptata asa cum esti. Apoi, nu este bine intotdeauna sa-ti doresti sa fii in centrul atentiei sau sa crezi ca prin asta iti vei castiga prieteni adevarati. Unii dintre cei mai nefericiti oameni sunt cei despre care amintesti, care sunt populari in societate, insa in interiorul lor se simt goi. Cel mai important lucru pe care-l poti face acum este sa-ti stabilesti corect prioritatile in viata ta.

41 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Daca ai si inclinatii spre aceste doua lucruri, este ok.Bafta si mult succes in continuare.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Visul nu ti-l poate lua nimeni. Nu este periculos sa visezi, este chiar recomandat. Nu inseamna insa ca daca visezi cai verzi pe pereti ai realizat ceva. Daca-ti doresti sa devii actrita sau cantareata, trebuie intai sa vezi daca ai ceva aptitudini pentru aceste domenii. Celebritatea nu este un tel (sau nu ar trebui sa fie), celebritatea vine ca o recunoastere a calitatilor, talentului si muncii sustinute.

| alexam a răspuns:

Nu e nici periculos nici gresit, dar cred ca o sa intampini multe obstacole, si daca nu asta, e clar ca o sa faci multe compromisuri si sacrificii! Multa bafta, si cand o sa devii celebra - sa nu ne uiti! big grin

| maryana5 a răspuns:

Eu nu am murit din asta big grin

| anonim a răspuns:

Si inca nu te-ai trezit? musca-ti degetul mic, si iti revii.rolling on the floor

| ilie a răspuns:

Buna faptul ca ai acest obiectiv nu strica, ci necesita depusa o munca titanica din partea ta. Pe moment fa-ti un plan cu ce ai de realizat si urmeazal. Numai cine viseaza chiar cu ochii deschisi v-a putea avea sensibilitate artistica. Un bun actor este si un cantaret plcut la auz spre peste ani sa auzim de JANINE sa ne putem mandri cu ea. Ce zici merita?

| tukhey23 a răspuns:

Da ocupate de scoala. Dar nu renunta la vise... eu vrea, intr-o zi sa pilotez un avion... si nu renunt la vis happy

| J7anine a răspuns:

Da la teatru sau valorifica-ti potentialul intr-un fel. sa visezi e esential, cu conditia sa nu ramai doar cu atat happy. mi-ai luat id-ul happy

| guess_who a răspuns:

Este gresit pentru ca nu poti astepta ca ceva sa-ti pice din cer.Trebuie sa lupti ca doar nu strigi in gura mare: Vreeeeeeeau sa fiu celebraaaaa! Ca nu da niciun rezultat!

D-zeu iti dau dar nu-ti baga in traista asa ca actioneaza! sfatul meuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai de pret lucru pe care-l au oamenii e visul. Sigur ca nu-i o prostie, pentru ca e visul tau. Eu nu doresc asta, dar nu inseamna ca nu esti indreptatita sa vrei sa fii vip.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai mai mult de 12 ani laughing
Doamne...Trezeste-te! Cate am visat eu si nu s-au implinit.
Te uiti prea mult la telenovele, sfatul meu: ocupa-te de scoala si lasa visele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar firesc.
Bine ai venit pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti spun un secret. Si eu cind eram mic, visam sa fiu vrajitor. N-am reusit decit partial, nu pot vraji decit gagicile rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este periculos atata timp cat iti pui intrebarea pe care ai pus-o si esti constienta de ce se petrece in jurul tau.cand o sa incetezi sa te mai intrebi, lucrurile devin anormale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puiule ia si viseaza. dar sa nu ramai cu visul.trezestete la timp si apucate de treaba daca vrei sa se indeplineasca.altfel...nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa ai in vedere ca gloria asta e scurta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta...si eu vreau sa devin actrita, dar acest lucru depinde de tine trebuie sa inveti foarte bine si mai ales sa nu fi rusinoasa deloc... dar cel mai important lucru este ca iti doresti asta cu adevarat si ca vrei sa faci acest lucruu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ce vis se poate indeplini. Numai sa vrei si sa nu renunti. Urmeaza-ti visul si mergi mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu fac la fel. Se pare ca celebritatea a innebunit lumea. Dar eu visez si nu fac nimic pentru a reusi.De fapt nici nu stiu ce sa fac. Daca ma poate ajuta cineva...Astept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu strica sa visezi si eu vreau sa ajung cantareata si mama m a dus la lectii de canto profesorul a zis ca sunt buna deci... nu renunta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este periculos, dar te poate afecta pe tine pentru ca visand cu ochii deschisi iti creezi o viziune care te va urmari mereu si nu te va lasa in pace. Ce l mai bine ar fi sa incerci sa vezi daca ti se potrivesc aceste lucruri.Nu de fiecare data cea ce vrem sa devenim inseamna ca ni se potrveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei tu sa devii celebra, da te ai gandit cata munca ai de facut? Cauta -ma pe id flavicica95 si poate devenim prietene. te astept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi dorsc sa ajung acrtita sau cantareata celebra, si nu cred ca ar fi ceva gresit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa dau la liceul de actorie dar notele si priceperea la minciuni conteaza. nu stiu daca o sa reusesc, mai ales ca am de dat examen daca vreau sa intru la bucuresti. o sa am mult de munca dar daca lupt o sa reusesc. deci sfatul meu este sa nu renunti la visul tau, desi la muzica o sa fie foarte greu. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deloc gresit, eu vreau sa devin cantareata. Mama o sa ma dea la canto, poti face si tu acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti doresti sa devi o actrita trebuie sa repeti din greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e nici gresit si nici periculos. Du-ti visul mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am asteptat sa mi se deschida o cale spre celebritate... dar intre timp am compus melodii am facut cursuri de chitara si de canto pentru a-mi imbunatatii aptitudinile, am cunoscut oameni multi si pana la urma cineva a vrut sa ne ajute pe mine si pe un prieten bun chitarist.
Munceste acum... fate cunoscuta printre oameni si asa vei devenii celebra.

deci ca sa ajungi celebru/a: gasesteti un domeniu care iti place; studiaza; fa ceva original; si fate cunoscut/a cat mai multor oameni pentru ca acesti oameni le vor povestii si altora despre tine si despre ce ai facut tu

PS: nu uita concurenta este mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este gresit, deoarece trebuie sa crezi ca vei deveni si fii sigura ca asa va fi!