| WhoCaresMyDude a întrebat:

Imi plac engleza si geografia. Care ar fi cel mai potrivit si mai banos job, ghid turistic sau translator?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Ca translator Freelancer ai sansa de a castiga o multime de bani daca esti cea mai buna din domeniu. Oricum, tu pui problema gresit. ''Cel mai banos job'' e o exprimare infantila prin definitie. Conteaza foarte mult ce studii ai in domeniu si calitatea exercitata in momentul studiilor. Altfel spus, prima oara trebuie sa tragi tare (facultate, master etc) si abia apoi sa-ti pui problema de ''job banos''.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă poți, amândouă!
Pa, pa.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Translator

| emag a răspuns:

Translator, ai castiga mult mai bine

| CrazzzyA a răspuns:

Depinde unde ai noroc. Mai interesant ar fi ghid turistic.

| Dariutssa a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun ar fi engleza pentru ca da ca vei stii o sa poti merge pe unde vrei si iti va fi usorr dar e alegerea ta fa ce crezii.