| Pitica27 a întrebat:

Imi plac materiile:romana, istorie, biologie
ma astept la cel putin 7 la examen si nu stiu pe ce profil sa dau. vreau si nr de ore care se fac pe saptamana la profilul respectiv, teze si bac

Răspuns Câştigător
| Dumbi a răspuns:

1. Mate-Info. Dai teza la Mate, Romana, Informatica si ai de ales intre Biologie(clar), Fizica sau Chimie. BAC-ul il dai la Mate, Romana si alegi intre Biologie(clar) si Chimie.
2. Stiinte ale Naturii. Dai teza la Mate, Romana si alegi 2 dintre Chimie, Fizica sau Biologie. Dai BAC-ul din Mate, Romana, Chimie/Biologie.
3. Filologie. Dai la Romana, Geografie/Istorie, Engleza/Franceza/etc.(depinde daca esti pe Intensiv-Engleza, Intensiv-Franceza, Intensiv-Italiana, etc.) si mai dai la, Latina. BAC-ul il dsi din Romana, Geografie/Istorie si limba la care esti.
4. Stiinte Sociale.
In clasa a 9-a dai la: Romana, Geografie/Istorie, Logica, Engleza.
In clasa a 10-a dai la: Romana, Geografie/Istorie, Engleza, Psihologie.
In clasa a 11-a dai la: Romana, Geografie/Istorie, Engleza, Economie.
In clasa a 12-a dai la: Romana, Geografie/Istorie, Engleza, Filozofie.
Bacul il dai din Romana, Geografie/Istorie si Psihologie/Economie/Filozofie/Logica.

Cauta mai bine pe net, e foarte mult de scris, ai si probele orale…

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filologie dai BAC-ul la Romana, Istorie si Geografie/Psihologie/Economie/Filozofie/Logica. Nu cum a zis desteptul de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai mentionez ceva, la limbi straine dai doar competente.