| Necuuu a întrebat:

Imi place editarea.Ma refer la editarea video si foto.As vrea sa fac o cariera sau macar ceva de viitor din asta.Ce facultate ar trebui sa urmez? M-am gandit la facultatea de jurnalism, dar nu cunosc pe nimeni care sa-mi spuna daca pot ajunge editor din aceasta facultate. M-am gandit si la scoala IMA dar inca n-am aflat daca acestia iti pot asigura un post dupa ce termini acele cursuri.Intrebarile mele ar fi: 1.Care este treaba cu scoala IMA? Asigura sau nu un post in televiziune? 2.Care este treaba si cu facultatea de jurnalism? Se poate iesi editor de aici, si daca da, asigura post? Ce facultate imi recomandati pentru asa ceva sau ce ar trebui sa fac pentru a ajunge un editor de viitor? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

La facultatea de jurnalism faci cursuri atat despre editarea audio, dar si de imagine. Altceva pentru domeniul acesta nu cred ca ar fi mai potrivit. Poti face si IMA in paralel, dar niciuna nu iti asigura postul, am cunostinte care le-au facut pe amandoua, dar nu le-a asigurat postul. Pentru a primi un post in domeniu trebuie sa fii bun in ceea ce faci si trebuie sa vrei sa lucrezi. Nu vor sari cu posturile spre tine.