| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult sa desenez/pictez, sa fac diverse chestii manuale si as vrea sa ma indrept spre asta.Insa nu stiu spre ce meserie.Dati-mi exemple de meserii spre care ma pot indrepta in acest domeniu(sa pot trai destul de bine din asta).

Răspuns Câştigător
| Vivianna a răspuns:

Mergi la un Liceu de Arta daca esti in pragul admiterii la liceu.Acolo faci desen si pictura pe diferite ramuri din arta iar mai tarziu, dupa terminarea liceului vei sti ce meserie sa alegi pt.ca in mod sigur pe perioada liceului o sa te atraga doar o ramura a artei din toate cele care le vei studia.
Asta am facut si eu.Mult succes!

3 răspunsuri:
| Boo a răspuns:

Picturi decorative pe pereti. Daca te uiti pe net la preturi sunt destul de ridicate.

| FallingLeaves a răspuns:

Poti face doua facultati deodata asa:
Afaceri si Arte. Una la zi si alta la frecventa redusa. Cu afacerile vei stii cum sa iti deschizi propriul tau atelier si magazin si cum sa il intretii si cu arta. Poti face ce stii tu mai bine.

Succes xD

| Chirita_Paul_1994 a răspuns:

Du.te la liceul de arte si fate designer interior!