| AlaskaYoung17 a întrebat:

Imi poate da cineva niste detalii despre meseria de ilustrator? Spre exemplu, e bazat pe desenul digital? sau unde este cautat. etc

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu e 100% bazata pe desen digital, inca sunt ziare si alte publicatii, sa nu mai spun de firme, ce cauta artisti graficieni.
Doar ca alegand sa lucrezi digital, iti maresti foarte mult aria de "desfacere"
Pentru asta ai nevoie de un Software bun, si de o tableta grafica de calitate, profesionala, preferabil de la Wacom.
Si un PC relativ puternic+ un monitor mare si bine calibrat (f. scumpe)