| IonutzZz07 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum e la Campina la politie? Cat timp fac daca aplic anul acesta? 8 luni stiam eu. Si cum e cu restrictile nu am voie sa am laptop sau astea, sa plec in oras?

15 răspunsuri:
| Marius131415 a răspuns:

Dacă înveți bine ai voie la 2 învoiri parcă oricum.sambata și duminică ai liber, interesează te cat de bine poți daca îți place mai bine la jandarmi daca nu prinzi la București ești barosan nu e bătaie de cap, la poliție e cu acte etc

Răspuns utilizator avertizat
| Marius131415 a răspuns (pentru Alex8080):

Eu am vrut sa îl ajut pe băiat sa ducă o viață mai frumoasa, peste tot e la fel bro, noi românii suntem slabi intelectual dar peste tot oamenii caută bani multi și să fie ușor, numai că străinii caută și ce le place așa până una alta eu zic sa nu comentam că și tie daca ți ar da cineva un job cu 8000 lei și să stai 2 h te ai ruga și în genunchi sa îl ai, in caz contrar ai probleme cu logica, cu ce te avantajează că iei bani in condiții grele? Parlamentarii, jandarmeria etc așa iau banii dacă n.ar fi bine ar pleca, daca te crezi net superior du te in afara.

| IonutzZz07 explică (pentru Marius131415):

Mulțumesc foarte mult oricum pentru sfaturi si pentru timpul acordat. Nu doresc sa ma imbogatesc stand degeaba ca si asta e o meserie. Parintii mei detin un lant afaceri in oraș dar eu vreau sa dau la politie pentru ca e ceva ce mi place si sunt in anul in care trebuie sa aleg ce sa fac si am auzit de la mulți ca ar fi niște restricții prea drastice acolo atata tot.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius131415 a răspuns (pentru Alex8080):

Și ce? fiecare câștigă cat vrea multe cunoștințe de ale mele iau doar salariul din poliție care este fooooarte mare, și ce vrei sa faci cu sute de milioane? Degeaba iei sute de.milioane daca nu ai timp sa faci ceva cu ei, cu 5000 lei la poliție poți să ți cumperi casa mașină să ieși unde vrei etc oricum fiecare face ce vrea eu de exemplu mă mulțumesc cu 3000-4000 lei nu vreau mai mult

Răspuns utilizator avertizat
| Marius131415 a răspuns (pentru Alex8080):

Da Man am priceput ceva de genul muncești 20 ani și la 50 ani te bucuri de viață, frate bucurați va de prezent, că viitorul e incert nu muncesc 20 ani 25/24 sa mă bucur de o gagica la 50 ani

| Marius131415 a răspuns:

Da bossule aici îți.dau dreptate dar care sunt șansele matematic vorbind să ajungi sa iei tu banii lu Ronaldo? când noi românii luam 4000lei?

Răspuns utilizator avertizat
| Marius131415 a răspuns (pentru Alex8080):

Mai omule tu nu pricepi că șansele matematic sa depășești de 4000 lei sunt de sub 10 la sută? și deja peste 7000 sunt complet fantezii? Aia numai programatorii și medicii dar nici aia nu ajung la 3000 de euro toți

| Marius131415 a răspuns:

Ai zis și tu ceva bun că e nasoala viața așa e rutina de 2 bani dar depinde ce faci in alea8 că dacă lucrezi jandarm la judecătorie iei 4000 lei pe 8 h și nu faci mai nimic vii odihnit acasă și ai timp

Răspuns utilizator avertizat
| Marius131415 a răspuns (pentru Alex8080):

Da mă e dar ăștia ajung și la peste 5000 lei ceea ce realist și bun ce crezi in pompier care avea un job de 24/72 și salariu de 4000 lei n o duce bine?