| Daenya_Dana_1998 a întrebat:

Îmi poate spune cineva în ce constă interviul de grup pentru call center de la RDS? Merg mâine la unul care ține aproximativ 2 ore și chiar nu știu la ce să mă aștept.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba, mai degraba, de o evaluare in cadrul unui grup. Veti primi intrebari, mai mult sau mai putin edificatoare. In primul rand, fiind vorba de un job in care nu prea stau mult angajatii, vor sa castige timp si sa nu tina interviurile individual. In al doilea rand, vor sa vada cine este hotarat, ferm, se poate impune si nu are trac sa vorbeasca in public, cu strainii.

3 răspunsuri:
| lilica06 a răspuns:

Buna, Daenya! O sa iti ceara CV-ul si trebuie sa dai o imagine buna la interviu. Trebuie sa arați ca vrei job-ul si esti o persoana respectuoasa cu lumea, sa arați ca poți comunica lejer si calm cu orice persoana. Trebuie sa te prezinți ca o fire calma si respectuoasa, mai pe scurt, sa arați ca ti se potrivește job-ul si vrei sa îl obti! Cam atat trebuie sa stii. Mergi pe instinctele tale si nu te îngrijora! Totul va fi bine si vei vedea ca ai reușit. Trebuie doar sa nu te stresezi si sa iti induci ideea ca totul va fi bine si ca multe persoane trec printr-un interviu. Daca nu îl iei ( ceea ce e imposibil ), vei mai găsi un job! Eu spun ca te vei descurca! Sper ca te-a ajutat sfatul meu, mult noroc pentru mâine! Iti tin pumnii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilica06):

Intrebarea a fost despre interviu de grup. Ceva foarte concret. Nu are nicio legatura raspunsul tau cu intrebarea.

| lilica06 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar macar ti-am raspuns si am incercat sa iti ofer un sfat. Imi pare rau ca ti-am pierdut timpul. Sper ca a mers bine interviul, oricum nu ai avut nevoie de răspunsul meu. A fost degeaba