| NewWeather a întrebat:

Imi poate spune cineva va rog ce ce meserie pot obtine in urma terminari facultati de Megatronica?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Adica, vrei sa spui "mecatronica", nicidecum "megatronica"! Mecatronica este stiinta masinilor inteligente. Dupa finalizarea facultatii de mecatronica si robotica, vei profesa ca inginer si te vei ocupa de robotii din sectoarele industriale care folosesc asemenea masini 'inteligente ".
Vezi detalii in link:http://www.mecatronica.ro/definitie_mecatronica.html