| Janaaaa11 a întrebat:

Îmi poate spune și mie cineva tot ce trebuie sa știu înainte să dau la facultatea de aviație Universifly? Adică statura necesară, numărul de ore, numărul de ore de practică, câtă școală faci, cât costa. Chestii de genul, cât mai multă informație

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea companiilor de aviație recrutează, în general, persoane sub 35 de ani, varsta minima 18 ani și cu o înălțime de peste 1.57 m.

Taxa de curs

1500 € - Dacă plata se face în rate până la sfârșitul cursului
1350 € (10% discount) - Dacă plata taxei (integrală sau în rate) se face până la sfârșitul primei săptămâni de curs
1200 € Dacă aduci un prieten la aceeași sesiune de curs îți oferim o altă reducere de 150 € pentru ambele persoane.

1000 € Taxa de curs ONLINE (3 săptămâni ONLINE și o săptămână orele de practică la Cluj Napoca, după ridicarea tuturor restricțiilor de stare de urgență).

Înscrierea la curs se finalizează în momentul în care se plătește suma de 200 Euro, reprezentând o taxa de rezervare de loc la curs, bani care vor fi deduși din taxa de curs.

Costuri neacoperite
•Costuri de cazare - UNIVERSIFLY pune la dispoziția cursanților variante de cazare la tarif începând de la 900 de lei/persoană pentru întreaga perioadă de desfășurare a cursului, în apartamente moderne din oraș, complet dotate, închiriate în regim hotelier, la cele mai avantajoase prețuri. Ne asigurăm ca vei beneficia de confortul dorit!
•Certificarea medicală obligatorie, necesară pentru examinarea și certificarea la AACR: 280 de lei.
•Taxa de examinare la AACR: 119 €.

http://www.universifly.com/ro/home/