| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da idei despre cum sa-mi stimulez colegii in sedintele de brainstorming? Ma refer la momentele de  pana de idei, cum se iese din ele?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Solicita de la inceput cea mai trasnita idee.Primul care va raspunde ii va desinhiba si pe ceilalti.Frumoasa initiativa.Succes! Mira

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Stimulare pozitiva: daca iese bine, e posibil sa avem bonusuri.
Stimulare negativa: daca nu iese nimic, concedierea ne asteapta.

De notat ca stimularile negative au rezultate mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe sfatulmedicului.ro,si vorbeste cu un psiholog(fara nici o rusine). El te poate sfatui cel mai bine cum sa procedezi in astfel de situatii.