| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da si mie detalii [in legatura cu orele care se fac]la bilingv-engleza{nu intensiv}si stiinte sociale, ink ceva pentru facultatea de drept care profil ar fi mai util? mersy de ajutor

1 răspuns:
| dyddyyyx18 a răspuns:

Pt facultatea de drept cred ca stiinte sociale ar fi cel mai potrivit, dar nu e neaparat sa mergi acolo; poti sa facultatea de drept si daca ai terminat alt profil happy
Referitor la un profil de bilingv engleza; ca sa poti intra trebuie sa dai un test la lb. engleza (profesoara ta de engleza te poate lamurii mai bine in legatura cu acest aspect) si sa iei minim 6.winking
Cat despre ore, se fac 6-8 ore pe saptamana de engleza, si o sa dai teza si la engleza. In rest se face ca la stiinte sociale simplu (ne-bilingv)winking

Succes.winking