| brokxy a întrebat:

Imi puteti da un model de CV virtual pe care il pot face pe calculator pentru primul loc de munca? Ca eu nu am nici o experienta si nu stiu ce sa scriu acolo si ce program ar fi bine sa folosesc?

6 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Trebuie sa scrii studiile pe care le ai si ce stii sa faci sau daca ai mai lucrat voluntar, mentionezi munca asta, E foarte apreciata o persoana care a facut voluntariat

| bustamante a răspuns:

E apreciat un **** pentru raspunsul anterior. Important ce vrei sa lucrezi! Mai important de atat este sa iti PLACA ce muncesti! Nu conteaza cat de experimentat/a esti, nimeni nu s-a nascut invatat, toata lumea a invatat din greseli. Putini au invatat din greselile altora.
Sfat: fi sincer/a scrie corect gramatical, dovedeste ca valorezi cat cuvantul tau, scrisoare de intentie si spor la treaba. Un om serios ce angajeaza in domeniul care iti PLACE tie sa muncesti nu va refuza niciodata un interviu cu tine, atat timp cat o sa fi o persoana serioasa si de cuvant.

| RoCkKiD a răspuns:

Intri pe likul de mai jos si urmezi pasii. Compeltezi relevante despre tine si dupa il exporti in PDF.

https://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae

| qq30xx a răspuns:

Poți sa intri direct pe site-urile de joburi și sa îți faci CV direct pe site-ul lor unde aplici pentru locuri de munca dar poți sa îl și printezi. Succes!

| NLS a răspuns:

Http://s000.tinyupload.com/? file_id=03725619234720483678

ce am folosit eu cu brio.
(copiaza adresa de mai sus intr-un tab nou din browser)

Il poti crea in orice editor de text.
Recomand sa descarci LibreOffice (e gratuit) daca nu ai Microsoft Office.

| Navagio a răspuns:

Intra aici fa ti c-vulhttps://europass.cedefop.europa.eu/documents/curriculum-vitae si ai exemple cu c-v in Romana de la alți oameni. FUNDA? big grin