| LaviniaDya a întrebat:

Imi puteti enumera facultati unde se face matematisa usurica? Imi place fizica si chiar ma descurc foarte bine. chiar as vrea sa merg mai departe cu fizica.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Matematica usurica in facultate nu prea exista, pentru ca indiferent de profil9 in afara facultatilor de matematica si informatica) se cam preda aceleasi cursuri. Daca faci facultatea de fizica, de electronica, tot ce tine de domeniul tehnic au legatura cu matematica! Fizica si matematica sunt surori bune!