| Pandaandra a întrebat:

Imi puteti spune despre meseria de stewardesa cate ceva? Adica nu inteleg, zbori toata ziua, cand ai liber? si concedii? imi spuneti va roog

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Concediu ai ca in ori meserie cand iti iei tu.

Si nu nu zbori toata ziua, ai un orar destul de bine definit si faci un numar de curse pe luna. Daca zbori local faci 4-5 curse pe saptamana, daca zbori international faci 3-4 curse le saptamana, daca zbori intercontinental faci foarte putine curse pe luna... depinde de la firma la firma

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ai un numar maxim de ore care ai voie sa il zbori. E stabilit de compani. Nu merita meseria, multa munca, riscuri msri, oboseala mare, nu ai timp de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, zbori mult cu avionul. Concedii? Depinde de companie. In general nu prea ai timp pentru tine. Vezi multe locuri, dar mereu esti du-te vino. Am zburat si eu cu avionul ( ca pasager ) am discutat cu insotitoarlele si unele erau happy altele nu. In fine, si baieti lucreaza in acest domeniu. Si este munca riscanta. In plus presiunea afecteaza auzul.