| cinevainpanamea a întrebat:

Imi puteti spune si mie daca in liceul i-l. caragiale din bucuresti se ia de la 0 cu germana din clasa a IXa?
va rog cat mai multe raspunsuri, am mai intrebat odata asta si am primit decat 2 raspunsuri, unul pozitiv si unul begativ si nu stiu pe care sa-l iau in considerare. multumesc

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În general la liceu te iau de la început şi la materii din astea la care ar trebui totuşi să ştii ceva. Gândeşte-te că sunt mulţi care poate au făcut germana doar aşa ca să fie. Deci stai liniştit. Vei vedea oricum. Toate la timpul lor.

4 răspunsuri:
| Danasilvia a răspuns:

Nici nu ma mira ca nu ai primit niciun raspuns pentru ca tu esti paralela cu limba romana!

Nu se spune "am primit decat 2 raspunsuri" ori spui "NU am primit decat 2 raspunsuri" sau spui "am primit doar/numai 2 raspunsuri"

Esti degeaba la liceu...habar n-ai sa scrii!

| Danasilvia a răspuns:

Problema mea e ca indiferent cat esti de obosit/a nu ar trebui sa gresesti o chestie de bun simt. Daca esti obosit/a e acceptabil sa faci greseli minore, greseli de tipar dar nu sa iti bati joc de limba romana!

Nu iti face griji, nu am nimic cu tine dar numai daca primesti un raspuns critic precum al meu te inveti sa nu mai gresesti vreodata astfel.

| cinevainpanamea explică:

Frate care`i problema ta? era tarziu si ma grabeam rolling eyes e o mica greseala, toti gresim rolling eyes

| cinevainpanamea explică:

In **** mea devi enervanta, fato happy
ma grabeam ce **** matii nu intelegi?
daca am facut o greseala din neatentie nu inseamna ca imi bat joc de limba romana.
mai taca`ti gura ca o racesti degeaba. daca vroiai sa fi de ajutor, puteai sa raspunzi frumusel la intrebare, nu sa ma corectezi de parca le-ai stii tu pe toate! rolling eyes
stiam draga, cum se scrie dar M`AM GRABIT! nu intelegi?
cica nu ai nimic cu mine rolling on the floor
atunci de ce mortii matii (ca imi faci la draci de ma dau astia de pe TPU afara de pe site) incepi direct cu texte de genu "esti paralela cu limba romana"
o greseala MINORA DIN NEATENTIE nu inseamna ca nu stiu sa scriu rolling eyes
mai duceti`va dracu astia care va credeti buricu pamantului happy